The New York Times, The Athletic’i 550 milyon dolara satın aldı

The New York Times, spor odaklı medya kuruluşu The Athletic’i 550 milyon dolara satın aldı. Satın alma işlemini tamamen nakit olarak gerçekleştiren The New York Times, The Athletic’i bağımsız bir abonelik olarak sunmaya devam edecek.

2025 yılına kadar 10 milyon aboneye ulaşmayı hedefleyen ve bu satın alma ile hedefine bir adım daha yaklaşan The New York Times, artık daha büyük bir hedefin peşinde olduklarını belirtiyor ve The Athletic’i harika bir tamamlayıcı olarak nitelendiriyor. 2016 yılında Alex Mather ve Adam Hansmann tarafından kurulan The Athletic, 600 çalışanı ile toplamda 1,2 milyon abonesine içerik sunuyor.

iki şirket için de büyük bir fırsat olarak görünen bu gelişme ile aynı zamanda bugüne kadarki en büyük satın almalarından birini gerçekleştiren The New York Times, The Athletic’in bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini ve kurucuların şirkette kalıp görevlerine devam edeceğini açıkladı.

2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma işleminin ardından The Athletic’in CEO’su olan Alex Mather, şirketteki görevine genel müdür ve eş başkan olarak devam edecek. The Athletic’in başkanı olan Adam Hansmann ise şirketin COO’su ve eş başkanı olacak.