Take-Two Interactive, Zynga’yı 12,7 milyar dolara satın aldı


Take-Two Interactive, Zynga’yı 12,7 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı. Satın alma işleminin büyük bir kısmını hisse olarak, kalan kısmını ise nakit olarak gerçekleştirecek olan Take-Two Interactive, Zynga’nın hisseleri için hisse başına 9,86 dolar ödeyecek. Satın alma işleminin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Mobil oyun devi Zynga’yı satın alarak oyun sektörünün bugüne kadarki en büyük satın alma işlemlerinden birini gerçekleştiren ve mobil oyun dünyasına önemli bir adım atan Take-Two Interactive, Zynga’nın mobil ve yeni nesil platformlardaki uzmanlığını, kendi yeteneği ile birleştirecek. Rockstar Games ve 2K Games’in sahibi olan Take-Two Interactive, sınıfının en iyisi konsol ve PC oyunlarını mobil dünya ile bir araya getirmeyi amaçlıyor.

İki şirket arasında yapılan anlaşma sonrasında açıklama yapan ve “Zynga ile Take-Two Interactive’in birleşmesi, dünyayı oyunlar aracılığıyla birbirine bağlama misyonumuzu daha da ilerletmemizi sağlayacak.” diyen Zynga CEO’su Frank Gibeau şirkette kalmaya devam ederken, satın alma işleminin tamamlanması ile birlikte iki şirkete de Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick liderlik edecek.