Dream Games, 255 milyon dolar yatırım aldı


Soner Aydemir, İkbal Namlı, Hakan Sağlam, Eren Şengül ve Serdar Yılmaz tarafından kurulan İstanbul merkezli mobil oyun şirketi Dream Games, C serisi yatırım turunda 255 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım sonrasında 2,75 milyar dolar değerlemeye ulaşan Dream Games, dünyanın en değerli mobil oyun şirketlerinden biri oldu.

Haziran 2021’de gerçekleşen B serisi yatırım turunda 155 milyon dolar yatırım alan Dream Games, Index Ventures liderliğinde gerçekleşen ve Makers Fund, BlackRock, IVP, Kora ve Balderton Capital gibi önemli firmaların katıldığı C serisi yatırım turunda 255 milyon dolar yatırım aldı. Bugüne kadar üç yatırım turu gerçekleştiren ve bu yatırım turlarının toplamında 468 milyon dolar yatırım alan Dream Games, 2,75 milyar dolar değerlemeye ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

Mart 2021’de Royal Match isimli ilk oyununu kullanıma sunan ve B serisi yatırım turunu tamamladıktan sonra 1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin üçüncü unicorn şirketi olan Dream Games, alınan yatırımı ekibin büyümesinde ve geliştirme faaliyetlerinde kullanacak. 80 kişilik bir ekibe sahip olan ve yeni bir oyun geliştirmeye hazırlanan Dream Games, 2022 yılında ekibini büyütmeyi hedefliyor.