Fomo Games, 67,5 milyon TL yatırım aldı


Yunus Güvenen, Emre Teksöz ve Yusuf Ceylan tarafından kurulan İstanbul merkezli mobil oyun şirketi Fomo Games, tohum yatırım turunda Londra merkezli Libertus Capital’dan 67,5 milyon TL yatırım aldı. Fomo Games, yatırım sonrasında 675 milyon TL değerlemeye ulaştı.

Mart 2021’de Voodoo, Aream Group LLP, Timo Schlaefer, Fisun Koç Doğan, Micheal Kahn, Erinç Özada, Dostan Investments Limited, Alexandre Carel, Bizler Investments Limited ve daha bir çok önemli yatırımcının katıldığı tohum öncesi yatırım turunda 163 milyon TL değerleme üzerinden 17 milyon TL yatırım alan Fomo Games, Libertus Capital’dan aldığı 67,5 milyon TL’lik yatırım ile tohum yatırım turunu kapatmış oldu.

Event Twins: Design & Blast isminde bulmaca türünde bir oyunu bulunan ve kitlesel kitleye hitap eden gündelik mobil oyunlar geliştirmeyi hedefleyen Fomo Games, alınan yatırımı oyun geliştirme faaliyetleri ve ekibin büyümesi için kullanacak. 33 kişilik bir ekibi bulunan Fomo Games, 2022 yılında ekibini büyütmeye ve yeni oyunlar geliştirmeye odaklanacak.