Bundle, Wordle Türkçe’yi bünyesine dahil etti


Haber uygulaması Bundle, Fatih Kadir Alkan tarafından dilimize kazandırılan Wordle Türkçe’yi bünyesine dahil etti. İlerleyen zamanlarda hayata geçirileceği açıklanan Bundle Games’in ilk önemli girişimi olarak karşımıza çıkan ve 445 bin aktif kullanıcıya sahip olan Wordle Türkçe, artık sadece Bundle bünyesinde oynanacak.

Başlangıçta Josh Wardle’ın kendisi ve sevgilisinin oynaması için geliştirdiği, 2021 yılının Ekim ayında ise herkes için yayınlanan Wordle, yayınladığı günlerde pek fazla ilgi görmezken, Aralık 2021’de büyük bir popülerlik kazandı ve bu popülerlik ile hızla yükselişe geçti. Dünya genelindeki popülerliğinin ardından Fatih Kadir Alkan tarafından dilimize kazandırılan Wordle, ülkemizde de aynı başarıyı gösterdi ve büyük bir kitleye ulaştı.

Büyük bir popülerlik kazanan ve milyonlarca kullanıcısı ile dikkatleri üzerine çeken Wordle, yakın zamanda The New York Times tarafından satın alınırken, Wordle Türkçe’de Bundle bünyesinde dahil oldu. Aylık 2 milyon tekil kullanıcısı bulunan Bundle, Wordle Türkçe ile kullanıcı sayısını ve etkileşimini zirveye taşıyabilir.

The New York Times tarafından satın alınan Wordle’a buradan, Bundle bünyesine dahil olan Wordle Türkçe’ye ise buradan ulaşabilirsiniz.