Meta, yapay zeka destekli yeni projelerini tanıttı


Gerçeğe yakın bir sanal dünya inşa etmeyi hedefleyen ve yapay zeka araştırmalarını hızlandıran Meta, Builder Bot isimli yapay zeka destekli sesli asistanını ve yapay zeka destekli evrensel çeviri asistanını tanıttı.

Meta tarafından düzenlenen Inside the Lab isimli etkinlikte tanıtılan Bulilder Bot, kullanıcıların sesli komutlar ile kendi sanal dünyalarını yaratabilmelerine olanak tanırken, yapay zeka destekli evrensel çeviri asistanı ise dünya üzerindeki tüm kullanıcıların birbirleriyle daha kolay iletişim kurmalarını sağlayacak.

Etkinlikte konuşan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Builder Bot isimli yapay zeka destekli sesli asistan hakkında “Bir dünyayı tanımlamanıza olanak tanır ve sonra o dünyanın yönlerini sizin için oluşturur.” ifadelerini kullandı ve sesli asistanın nasıl çalıştığına dair bir video yayınladı.

Yayınlanan videoda Mark Zuckerberg ve bir Meta çalışanı Builder Bot isimli yapay zeka destekli sesli asistanını kullanıyor ve sesli komutlar ile kendi sanal dünyalarını yaratıyorlar.