Insider, 121 milyon dolar yatırım aldı ve Türkiye’nin yeni unicorn şirketi oldu


2012 yılında 6 kurucu ortak tarafından hayata geçirilen Türkiye merkezli yazılım ve teknoloji şirketi Insider, D serisi yatırım turunda 121 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım ile 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan Insider, Türkiye’nin yeni unicorn şirketi ve Türkiye’nin yazılım alanındaki ilk unicorn şirketi oldu.

QIA liderliğinde gerçekleştirilen D serisi yatırım turunda Sequoia, 212, Esas Ventures, Riverwood Capital, Wamda Capital ve Endeavor Catalyst‘ten 121 milyon dolar yatırım alan Insider, 25 ülkede hizmet veriyor ve dünya genelindeki 1000’den fazla çalışanı ile Samsung, Media Markt, Toyota, Ikea, Avon, Carrefour, Virgin, Dominos, Allianz, BBVA ve CNN gibi sektör liderlerini içeren 800’den fazla global markanın dijital hedeflerine ulaşmasına destek oluyor.

Insider’ın markalara sunduğu ve 15’ten fazla yapay zeka algoritmasına sahip olan Büyüme Yönetim Platformu, pazarlama uzmanlarının dijital kanallarını tek bir platform ile entegre etmesine, kullanıcı verilerinin birleştirilmesine, kullanıcıların gelecek davranışlarını makine öğrenimi destekli bir öneri motoruyla tahmin etmesine ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunmasına imkan tanıyor.