Epic Games, müzik platformu Bandcamp’i satın aldı


Epic Games, müzik platformu Bandcamp’i satın aldığını açıkladı. Satın almanın finansal detayları paylaşılmadı. Bandcamp, hayranların sevdikleri bağımsız müzisyenleri keşfedebilecekleri, onlarla bağlantı kurabilecekleri ve doğrudan destekleyebilecekleri bir çevrimiçi müzik mağazası ve müzik topluluğudur.

Epic Games’in içerik, teknoloji, oyun, sanat, müzik ve daha fazlası için bir içerik oluşturucu pazar yeri ekosistemi hayata geçirme vizyonunda önemli bir rol oynayacağı açıklanan Bandcamp, satın alma sonrasında faaliyetlerine bağımsız olarak devam edecek.

Satın alma hakkında açıklama yapan ve satın alma sonrasında şirketteki CEO’luk görevine devam edeceğini belirten Bandcamp kurucu ortağı ve CEO’su Ethan Diamond, sözlerine şöyle devam etti: “Bandcamp’ın misyonu, sanatçıların hayranlarının doğrudan desteğiyle başarılı olduğu bir topluluk oluşturarak müziğin iyileştirici gücünü yaymaya yardımcı olmaktır. Epic’te, müziğin ve sanatın geleceğinin, hayranlarımızın ve sanatçılarımızın inşasına yardım ettiği gibi eşitlikçi ve kapsayıcı toplulukların yaratılmasına bağlı olduğuna bizim kadar derinden inanan bir ortak bulduk. Misyonumuzu gerçekleştirmemizi hızlandırmak ve daha fazla içerik oluşturucuyu adil ve açık bir şekilde güçlendirmeye yönelik ortak hedefimizi sürdürmek için Epic ekibiyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Epic Games Mağaza Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Steve Allison tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: “Bandcamp ekibini Epic Games’te ağırlamaktan daha heyecanlı olamazdık. Bandcamp, müzikteki en iyi gelir modellerinden ve koşullarından biriyle, hayranlarının doğrudan desteği sayesinde geleceği parlak sanatçıların başarılı olabileceği inanılmaz bir topluluk ve iş kurdu. Bu, Epic’in tüm medyadaki içerik oluşturucuları destekleme ve hayranlarıyla doğrudan bağlantı kurmalarını sağlama yaklaşımıyla yakından uyumludur.”