Sosyal kripto yatırım platformu Zignaly, 50 milyon dolar yatırım aldı


2018 yılında kurulan Singapur merkezli sosyal kripto yatırım platformu Zignaly, 50 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırımın Lüksemburg merkezli alternatif yatırım grubu GEM Global tarafından yapıldığını açıklayan Zignaly, bu yatırımı yeni ürünler geliştirmek ve global büyümesini hızlandırmak için kullanacak.

Kripto yatırımını tüm bireysel yatırımcılar için erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan çeşitli ürün ve hizmetler sunan sosyal kripto yatırım platformu Zignaly, Kar Paylaşımı ismini verdiği amiral gemisi ürünü ile kullanıcıların deneyimli tüccarlar arasından seçim yapmalarını ve bu tüccarların stratejilerini kopyalayarak otomatik pilotta ticarete başlamalarını sağlıyor. Ayrıca Kar Paylaşımı yatırımlarında, yalnızca kar elde ettiği zaman komisyon ücreti kesiliyor.

Söz konusu yatırım hakkında açıklama yapan Zignaly CEO’su Bartolome Bordallo, şu ifadeleri kullandı:

“Zignly’nin ilk günlerinden beri hedefimiz, eskiden yalnızca ultra zenginler için ayrılmış olan yönetilen ve yüksek kaldıraçlı araç türlerini etkinleştirerek, düzenli yatırımcıların kripto ekonomisinden daha iyi yararlanabilmeleri için yeni yollar açmaktı. GEM’den sağlanan bu yatırım, şirketin önemli ölçüde yeni ürün geliştirmesini ve Zignaly platformunun küresel olarak benimsenmesini sağlayacak. Böylece kitleleri çok daha iyi bir yatırım yöntemiyle güçlendirebiliriz.”