Türk girişimcilerin New York’ta kurduğu Base64.ai, 1.8 milyon dolar yatırım aldı


Türk girişimciler Ozan Eren Bilgin, Ali Erkurt ve Ozan İlbey Yılmaz tarafından New York’ta kurulan teknoloji şirketi Base64.ai, ilk yatırım turunu tamamladı ve 1,8 milyon dolar yatırım aldı. 2020 yılında kurulan Base64.ai, kimlikler, ehliyetler, pasaportlar, vizeler, makbuzlar dahil olmak üzere her türlü belgeden her türlü veriyi anında ve doğru bir şekilde çıkaran bir yapay zeka hizmeti sunuyor.

Ürün sunumunu, satışını ve pazarlamasını büyütmek için ilk yatırım turunun tamamlandığını ve 1,8 milyar dolar yatırım aldığını açıklayan Base64.ai, Long Journey Ventures ve Data Community Fund liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Venkat Iyer, Pascal Levy-Garboua, Scott Banister, Tufan Lokmanoğlu, Fırat İşbecer, Altuğ Karayel ve Nevzat Aydın gibi önemli melek yatırımcılarında katıldığını belirtti.

Söz konusu yatırım hakkında açıklama yapan ve “Bu yatırım, teknoloji, pazarlama ve satış çabalarımızı genişleterek hedeflerimize ulaşma yolunda önemli bir kilometre taşıdır.” diyen Base64.ai CEO’su Ozan Eren Bilgin, sözlerine şöyle devam etti: “Base64.ai, tüm operasyon yöneticilerinin ve yazılım mühendislerinin yalnızca birkaç tıklamayla gerçek zamanlı belge işleme çözümleri oluşturmasını sağlar. 2021’de 20 kat artarak ayda yüz binlerce karmaşık çok sayfalı formu işleyecek şekilde büyüdük ve geleceğin getireceği şeyler için heyecanlıyız. Şirketlerin yapay zeka ile işlerini daha hızlı yapmasına yardımcı olma yolculuğumuzda yeni yatırım ortaklarımıza hoş geldiniz demek istiyorum.”