Apple, ikonik bir tasarıma sahip iPhone SE’yi tanıttı


Apple, iPhone SE’yi tanıttı. İkonik bir tasarıma sahip bu yeni iPhone modeli, iOS 15 işletim sistemi, güçlü A15 Bionic çipi ve 5G ile birlikte kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Gelişmiş kamera özelliklerine güç veren A15 Bionic, fotoğraf düzenlemeden oyun veya artırılmış gerçeklik gibi yoğun güç gerektiren işlemlere kadar neredeyse her deneyimi daha da iyileştiriyor.

10,999 TL başlangıç fiyat etiketine sahip olan yeni iPhone SE, 11 Mart Cuma gününden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren mağazalarda yerini alacak.

Apple, ikonik bir tasarıma sahip iPhone SE'yi tanıttı (1)

4.7 inç Ekrana Sahip İkonik Tasarım

iPhone SE, havacılık ve uzay endüstrisi standartlarında alüminyum ve cam tasarıma sahip. Ön ve arka yüzeyinde kullanılan cam, iPhone 13 Pro ve iPhone 13’ün arka yüzeyindekiyle aynı ve bir akıllı telefondaki en dayanıklı cam olma özelliğini taşıyor. Suya ve toza dayanıklılık için IP67 derecesine sahip olan iPhone SE, sıvı dökülmelerine karşı koruma sağlıyor. Ayrıca, Touch ID özellikli Ana Ekran düğmesine sahip olan iPhone SE, uygulamalara giriş yapmak, App Store alışverişlerini onaylamak, Apple Pay işlemlerini gerçekleştirmek ve çok daha fazlası için kolay, gizli ve güvenli bir alternatif sunuyor.

Apple, ikonik bir tasarıma sahip iPhone SE'yi tanıttı (2)

A15 Bionic: Dünyanın En Gelişmiş Akıllı Telefon Çipi

iPhone SE, gücünü iPhone 13 serisi ile kullanıma sunulan ve dünyanın en gelişmiş akıllı telefon çipi olarak lanse edilen A15 Bionic çipinden alıyor. A15 Bionic, iki adet yüksek performans çekirdeği ve dört adet yüksek verimlilik çekirdeği içeren ve bir akıllı telefondaki en hızlı CPU olan güçlü bir 6 çekirdekli CPU’ya sahip. Bu da iPhone SE’yi iPhone 8’e göre 1,8 kat, daha eski iPhone modellerine göre ise daha da hızlı hale getiriyor. Saniyede 15,8 trilyon işlem yapabilen 16 çekirdekli Neural Engine, üçüncü taraf uygulamalarında yapay öğrenme işlemlerinin daha hızlı yapılmasının yanı sıra iOS 15 ile Kamera uygulamasında Canlı Metin ve aygıt içi dikte gibi özelliklerin de iPhone SE’de kullanılmasını sağlıyor. Fotoğraf, oyun ve artırılmış gerçeklik deneyimleri için mükemmel bir çip olan A15 Bionic ile her işlem akıcılık kazanıyor.

Verimlilik için geliştirilen A15 Bionic, iPhone SE’ye daha iyi pil ömrü sağlamak için en yeni nesil pil kimyasıyla ve güçlü bir iOS 15 entegrasyonuyla çalışıyor. 5G gibi yeni teknolojilere ve kompakt bir forma sahip olmasına rağmen iPhone SE, önceki nesle ve 4.7 inç iPhone modellerine göre daha uzun pil ömrü sunuyor.

Apple, ikonik bir tasarıma sahip iPhone SE'yi tanıttı (3)

Gücünü A15 Bionic’ten Alan Yeni Kamera Deneyimi

Gücünü A15 Bionic’ten alan yeni kamera deneyimiyle iPhone SE, 12 megapiksel Geniş kamerası sayesinde Akıllı HDR 4, Fotoğrafik Stiller, Deep Fusion ve Portre Modu gibi olağanüstü bilişimsel fotoğrafçılık özellikleri sunuyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 ile kullanıma sunulan Akıllı HDR 4 özelliği, arka plan önündeki süjeye farklı renk, kontrast ve pürüz ayarları uygulamak için akıllı segmentasyon teknolojisini kullanıyor. Bu sayede zorlayıcı ışıklarda bile yüzleri doğru bir şekilde pozlayabiliyor. Ayrıca ışık ve her bir kişinin ten rengi için optimize edilmiş farklı ayarlarla fotoğraftaki kişiler için ayrı ayrı render işlemi yapıyor. Fotoğrafik Stiller, kullanıcıların Apple’ın çok kareli görüntü işleme teknolojisinden hala yararlanmaya devam ederken, her görüntüye kendi kişisel fotoğraf tercihlerini uygulamalarını sağlıyor. Önceden ayarlanmış ve özelleştirilmiş tercihler, basit bir filtreden farklı olarak, fotoğrafın farklı parçalarında doğru ayarlamaları akıllı bir şekilde uygulayarak tüm sahneler ve süjeler üzerinde, farklı cilt tonları gibi önemli unsurlarının korunmasını sağlayacak şekilde işlem yapıyor. Gelişmiş yapay öğrenme sayesinde fotoğrafı piksel piksel işleyebilen Deep Fusion özelliği, fotoğrafın her alanındaki doku, detay ve pürüzleri optimize ediyor. A15 Bionic’teki görüntü sinyali işlemcisi, özellikle loş ışıkta pürüzleri azaltarak daha iyi beyaz dengesine ve gerçeğe daha yakın ten rengine sahip çok daha gelişmiş videolar sunuyor.

Karşınızda Yeni iPhone SE