Apple, şimdiye kadarki en güçlü iPad Air’ı tanıttı


Apple, inanılmaz bir performans artışı sunan M1 çipe sahip yeni iPad Air’ı tanıttı. Daha doğal bir video konferans deneyimi sağlayan yeni Ana Sahne özellikli Ultra Geniş ön kameraya, 2 kata kadar daha yüksek aktarım hızı olan bir USB-C bağlantı noktasına ve 5G’ye sahip olan yeni iPad Air, gelişmiş kameralar ve yeni aksesuarlarla kullanıcılara yaratıcılığın, üretkenliğin ve kendini ifade etmenin sınırlarını zorlama imkanı veriyor.

10,699 TL başlangıç fiyat etiketine sahip olan yeni iPad Air, 11 Mart Cuma gününden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren mağazalarda yerini alacak.

Apple, şimdiye kadarki en güçlü iPad Air'i tanıttı (1)

İnanılmaz Bir Performans Artışı Sunan M1 Çip

Yeni iPad Air’deki M1 çip, olağanüstü güç verimliliği ve tüm gün süren pil ömrüyle inanılmaz bir performans artışı sunuyor. 8 çekirdekli CPU yüzde 60’a kadar daha hızlı performans, 8 çekirdekli GPU ise önceki iPad Air modellerine göre 2 kata kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor. 16 çekirdekli Neural Engine, CPU ve GPU ile birlikte üst düzey deneyimlere olanak veren gelişmiş yapay öğrenme işlevlerine güç sağlıyor. M1 çipin performansı, birden fazla 4K video akışını düzenlemekten grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlar oynamaya, bir odayı 3D olarak yeniden tasarlamaya ve daha gerçekçi artırılmış gerçeklik deneyimlerine kadar, kullanıcılara iPad Air ile her zamankinden çok daha fazlasını yapma imkanı tanıyor.

Ana Sahne Özellikli Ultra Geniş 12 MP Ön Kamera

Yeni iPad Air’ın Ana Sahne özellikli Ultra Geniş 12 MP ön kamerası, kullanıcılar hareket ettikçe onları kadrajda tutuyor. Kamera kadraja giren diğer kişileri de algılıyor ve yumuşak bir şekilde görüntüyü uzaklaştırarak herkesin sohbete katılmasına imkan veriyor. Böylece, ister sevdiklerinizle hasret gideriyor ister uzaktan eğitim alıyor olun, Ana Sahne özelliği bağlanmayı hiç olmadığı kadar keyifli hale getiriyor.

iPad Air’ın arkasındaki 12 MP Geniş kamera, kullanıcıların net fotoğraflar ve 4K kalitesinde videolar çekmelerini, belge taramalarını ve muhteşem AR deneyimleri yaşamalarını sağlıyor. Fotoğraf ve video kaydı, düzenleme ve paylaşma için uçtan uca çözüm sunan iPad Air, çok yönlü ve taşınabilir bir mobil stüdyo olarak tanımlanıyor.

5G ve Gelişmiş Bağlantı Özellikleri

Wireless bağlantı, kullanıcıların hareket halindeyken iPad Air ile daha da fazlasını yapmalarına olanak tanıyor. 5G ile ideal koşullarda 3.5 Gbps’ye varan yüksek hızlara ulaşabilen yeni iPad Air, eSIM ve Wi-Fi 6 desteğine de sahip. Yeni iPad Air, böylece bağlanmaya ihtiyaç duyduklarında kullanıcılara dosyalara erişmekten veri yedeklemeye, iş arkadaşlarıyla iletişim kurmaya veya SharePlay kullanarak aileleri ve arkadaşlarıyla film izlemeye kadar büyük bir esneklik sunuyor.

Yeni iPad Air’ın bir önceki nesle göre 2 kat daha hızlı olan USB-C bağlantı noktası, 10 Gbps’ye kadar veri aktarımı yapabiliyor. Bu sayede büyük fotoğraf ve videolar daha da hızlı bir şekilde içe aktarılabiliyor. Bağlantı noktası iPad Air’ı kameraların, harici depolama aygıtlarının ve 6K’ya kadar çözünürlüğe sahip ekranların içinde bulunduğu çok geniş bir USB-C aksesuarları ekosistemine bağlıyor.

Liquid Retina Ekran ve Touch ID Özellikli Tam Ekran Tasarım

Çok sevilen ince ve hafif tasarımıyla yeni iPad Air; uzay grisi, yıldız ışığı, pembe, mor ve mavi renk seçenekleriyle geliyor. Yeni iPad Air, 3,8 milyon pikselin yanı sıra 500 nit parlaklık, tam laminasyon, P3 geniş renk yelpazesi, True Tone ve yansıma önleyici ekran kaplaması gibi gelişmiş teknolojilerle etkileyici bir görsel deneyim sunan 10.9 inç Liquid Retina ekrana sahip.

iPad Air’daki Liquid Retina ekran ile birlikte yatay modda stereo ses sunan hoparlörler, olağanüstü bir film izleme deneyimi için geniş stereo ses sağlıyor. Üst düğmede yerleşik olarak bulunan Touch ID özelliği iPad Air’ın kilidini açmak, uygulamalara giriş yapmak veya Apple Pay’i kullanmak için güvenli kimlik doğrulama imkanını sunuyor.

Apple, şimdiye kadarki en güçlü iPad Air'i tanıttı (3)

Aksesuarlar

Yeni iPad Air, 2. nesil Apple Pencil sayesinde kullanıcıların her yere beraberlerinde götürebilecekleri dijital bir günlüğe dönüşüyor. Kablosuz şarj ve eşleştirme özelliğine sahip 2. nesil Apple Pencil, sunduğu mükemmel piksel hassasiyeti ve algılanması neredeyse imkansız gecikme süresiyle, yazı yazma deneyimini kalem ve kağıt kullanarak yazmak kadar kolay ve doğal hale getiriyor.

Yeni iPad Air, askı modeli tasarımı ve yerleşik trackpad’i ile en iyi yazma deneyimini sunan Magic Keyboard’un yanı sıra Smart Keyboard Folio ve Smart Folio ile de uyumlu. Smart Keyboard Folio ince tasarımıyla rahat bir yazma deneyimi sağlıyor; Smart Folio kılıflar ise siyah, beyaz, elektrik turuncusu, koyu kiraz, İngiliz lavantası ve okyanus mavisi renk seçenekleriyle yeni iPad Air’ın renklerini tamamlıyor.

Karşınızda Yeni iPad Air