egirişim, kitle fonlaması ile 2 milyon 250 bin TL yatırım hedefine ulaştı


2012 yılında Hilmi Öğütcü tarafından kurulan içerik platformu egirişim, yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu’da yatırım turuna çıktı. Paya dayalı kitle fonlaması ile 2 milyon 250 bin TL yatırım hedefine ulaşan egirişim, 24 saat içerisinde 1200’den fazla yatırımcıdan 3 milyon TL’nin üzerinde yatırım aldı ve yatırım turunu tamamladı.

fonbulucu üzerinden gerçekleştirilen yatırım turu ile şirket paylarının yüzde 6.6’sını yatırımcılara arz eden ve 2 milyon 250 bin TL yatırım hedefine ulaşan egirişim, söz konusu yatırımı teknoloji ve reklam altyapısını geliştirmek, ofis, yeni iş alım ve ekipman tedariği için kullanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan ve yepyeni bir serüvene adım atıklarını belirten egirişim kurucusu Hilmi Öğütcü, “Şirketimizin paylarını halka açarak egirişim’e kitlelerin ortak olmasını istedim. Ülkemizde girişimcilik çok hızla gelişiyor. Biz de bu gelişmenin içerisinde önemli bir görev üstlenerek girişimlerin görünürlüklerinin artırılması için gayret ediyoruz. Fonlama sonunda alacağımız yatırım ile dijital altyapımızı geliştirip, 1200’den fazla yatırımcımızın da gücüyle bir yandan ülkemizdeki etkinliğimizi artırıp bir yandan da global bir girişim medya platformu haline gelmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.