Amazon, 8,5 milyar dolarlık MGM satın alımını tamamladı


Mayıs 2021’de Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)’i 8,5 milyar dolara satın alacağını duyuran Amazon, gerekli tüm onayları aldı ve satın alımı tamamladı.

Satın alma işleminin tamamlanmasıyla Amazon Studios ekibine katılan MGM, 4.000’den fazla film ve 17.000 TV şovunu, Amazon’un dijital yayın platformu Prime Video’nun içerikleri arasına dahil edecek. MGM’in yapımları arasında James Bond, Rocky, Fargo, Robocop ve Kuzuların Sessizliği gibi klasikler yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prime Video ve Amazon Studios Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins şu ifadeleri kullandı: “MGM’nin olağanüstü eğlence üretme konusunda neredeyse yüzyıllık bir mirası var ve onların geniş bir orijinal film ve televizyon programı yelpazesini küresel bir izleyici kitlesine sunma konusundaki taahhütlerini paylaşıyoruz. MGM çalışanlarını, yaratıcılarını ve yeteneklerini Prime Video ve Amazon Studios’a davet ediyoruz ve müşterilerimize kaliteli hikaye anlatımı sunmak için daha da fazla fırsat yaratmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

MGM COO’su Chris Brearton tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: “MGM ve ödüllü ikonik markalar, efsanevi filmler ve televizyon dizileri ile inanılmaz ekibimiz ve yaratıcı ortaklarımızın Prime Video ailesine katılmasından dolayı heyecanlıyız. MGM, geçtiğimiz yüzyılın en tanınmış ve eleştirmenlerce beğenilen filmlerinden ve televizyon dizilerinden bazılarının yaratılmasından sorumluydu. Büyük ekiple bir araya gelerek, bir sonraki bölüme girerken bu geleneği sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Prime Video ve Amazon Studios, izleyicilere gelecek yıllarda en iyi eğlenceyi sunacak.”