Revel Games, 4,5 milyon dolar tohum yatırım aldı


2021 yılında Ayşe İnal, Aycan Aracı, Emre Pehlevan ve Alican Hasırcı tarafından kurulan İstanbul merkezli mobil oyun şirketi Revel Games, erken aşama yatırım turunda 4,5 milyon dolar yatırım aldı.

Garena liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Metaverse platformu The Sandbox’ın kurucuları Sebastien Borget ve Arthur Madrid’in yanı sıra Akın Babayiğit, Ümit Boncukçu, Tolga Şen, Melih Ödemiş, Bora Uygun, Fırat Kalsın, Kenan Yılmaz, Erinç Özada, Tom Hammond, Uğur Şeker, Tolga Esin, Murat Coşkun, Ahmet Dik, Scott Wood, Barış Alnıaçık ve Kenny Carvalho gibi melek yatırımcılar katıldı.

Zynga ve Peak Games dahil olmak üzere mobil oyun dünyasının önde gelen şirketlerinde çalışmış tecrübeli bir ekip tarafından kurulan Revel Games, oyuncular için daha anlamlı, ilgi çekici, uzun ömürlü ve birinci sınıf mobil oyunlar yaratmayı planlıyor. Şirketin ilk hedefi gündelik bulmaca türünde yeni oyunlar geliştirmek.

Söz konusu yatırım hakkında açıklama yapan Revel Games Kurucu Ortağı Ayşe İnal şu ifadeleri kullandı: “Önceliğimiz ve tutkumuz güzel bir takım oluşturmak ve oyuncular için yenilikçi oyun deneyimleri yaratmak. Yatırımcılarımızın bize duyduğu güven hepimiz için heyecan verici.”