Onur Güven, Crypto.com’un Türkiye Genel Müdürü oldu


Kripto para platformu Crypto.com, Onur Güven’i Türkiye Genel Müdürü olarak atadı. Onur Güven, son yedi yıldır kurucu ortak ve CEO olarak görev yaptığı dijital ödeme platformu Paycell’den Crypto.com’a katılıyor.

Onur Güven liderliğinde Paycell markası Türkiye’den Avrupa’daki yeni pazarlara açılarak 10 milyon aktif kullanıcı ve 20 bin üye işyerini aşan bölgenin en değerli fintech şirketlerinden biri haline geldi. Onur Güven’in, fintech, internet ve telekomünikasyon sektörlerinde dijital işletmeler kurma ve büyütme konusunda 20 yılı aşkın deneyimi bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Crypto.com Türkiye Genel Müdürü Onur Güven şu ifadeleri kullandı: “Türkiye son derece dijital bilgili bir pazar ve dünyadaki en dikkate değer kripto para benimseme oranlarından biri. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak ve düzenleyici standartlar ve uygulamalara bağlı kalarak Crypto.com’un yüksek kalite ve güvenlik standardını ve zengin ürün ve hizmet portföyünü dinamik Türk toplumuna tanıtmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu hızlı büyüyen endüstrinin anlaşılmasını geliştirmek ve büyümesini güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde desteklemek için endüstri liderleri ve politika yapıcılarla yakın bir şekilde çalışacağız.”

Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: “Onur inanılmaz bir uzmanlığa sahip ve gerçek bir fintech yenilikçisi. Ekibimize ve işimiz için büyük önem ve potansiyele sahip bir pazarda muazzam bir liderlik getirecek. Crypto.com ve Onur’un liderliğiyle Türkiye’ye gelecekler için heyecanlıyız.”