TalentGrid, tohum öncesi yatırım turunda 400 bin dolar yatırım aldı


Yazılımcılarla teknoloji şirketlerini, eforsuz, hızlı ve anlamlı bir şekilde eşleştiren İngiltere merkezli teknoloji platformu TalentGrid, tohum öncesi yatırım turunda 400 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Nevzat Aydın, Orkhan Abdullayev, Kıvanç Semen, Thomas Regier, Ference Brose, Mehmet Yılmaz, Joshua Cornelius, Tolga Önal, Kıvanç Müçek ve Selçuk Gerger katıldı.

2019 yılında Türk girişimciler Ecem Korkmaz Gelal, Bahar Güneş Scigaj ve Erdem Gelal tarafından kurulan TalentGrid, çoğunluğu Türkiye’de olmak üzere, Doğu ve Orta Avrupa’da genişleyen bir yazılımcı ağına sahip.

2021 yılında uzaktan çalışma sisteminin hayatımıza girmesi ve globalde teknik yeteneklere olan talebin artmasıyla beraber müşteri portföyünü İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, Danimarka, Portekiz gibi ülkelere genişleten TalentGrid, sahip olduğu yazılımcı ağını bu ülkelerdeki onlarca teknoloji şirket ile eşleştiriyor.

Globalleşmeyle beraber 2021 yılında gelirlerini 3 kat büyüttüklerini ve 2022’nin ilk çeyreğinde bu gelirlerin yüzde 80’inden fazlasının döviz kaynaklı olduğunu belirten TalentGrid kurucu ortağı ve CEO’su Ecem Korkmaz Gelal, genişleme planları hakkında ise şunları söyledi:

“Türkiye, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkeler yazılım geliştirici havuzları olarak tam olarak keşfedilmemiş pazarlar. Bu bölgelerdeki uzmanlığımızı artırmayı ve şirketlere yeni bir teknoloji yeteneği kaynağına erişim sağlamayı amaçlıyoruz.”