Amazon, 100 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’de lojistik üssü kuruyor


Amazon, Türkiye’de lojistik üssü kuracağını duyurdu. 2022 yılının Sonbahar mevsiminde açılması hedeflenen lojistik üssü, bini aşkın kişiye istihdam yaratacak. Söz konusu lojistik üssü için 100 milyon doların üzerinde bir yatırım planlanırken, son dönemde artan müşteri talebinin karşılanması hedefleniyor.

Amazon, İstanbul’un Tuzla ilçesinde kurulacak yeni Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem gibi merkez fonksiyonları için işe alım süreçlerini başlatırken, müşteri hizmetleri ve lojistik ekipleri için alımlar ise önümüzdeki aylarda başlayacak. Amazon halihazırda dağıtım hizmetlerini sağlayan iş ortakları ile çalışmaya devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz. Tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senemizde yaratacağımız bini aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlıyız.”