Netflix, mobil oyun şirketi Boss Fight Entertainment’ı satın aldı


Netflix, Teksas merkezli mobil oyun şirketi Boss Fight Entertainment’ı satın aldığını duyurdu. Satın almanın finansal detayları açıklanmadı.

2013 yılında David Rippy, Bill Jackson ve Scott Winsett tarafından kurulan Boss Fight Entertainment, oyuncularının istedikleri yerde oynayabilecekleri basit, güzel ve eğlenceli oyunlar geliştiriyor.

Yapılan açıklamaya göre, merkezi Allen, Teksas’ta bulunan Boss Fight Entertainment, faaliyetlerini Allen, Teksas, Austin, Teksas ve Seattle, Washington’daki mevcut stüdyolarından yürütmeye devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Netflix Oyun Stüdyolarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Amir Rahimi şu ifadeleri kullandı:

“Mobil oyunları dünya genelindeki üyelerimizin kullanımına sunmamızın üzerinden sadece dört ay geçti. Bu sürede, şirket içi yaratıcı geliştirme ekibimizi oluştururken oyun kataloğumuzu da yavaş yavaş genişletmeye devam ettik. Bugün ise Boss Fight Entertainment’ın Netflix’e katılacağını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu stüdyonun farklı türlerde popüler oyunlar geliştirme konusunda sahip olduğu kapsamlı deneyim, Netflix üyelerine istedikleri yerde oynayabilecekleri harika oyunlar sunabilmemiz için bize hız kazandıracak.

Netflix üyeliğinizin bir parçası olarak harika oyun deneyimleri yaratma yolculuğunun henüz çok başındayız. Dünyanın farklı yerlerindeki geliştiricilerle ortaklıklar kurarak, en iyi yetenekleri işe alarak ve bunun gibi satın alımlar gerçekleştirerek dünya standartlarında bir oyun stüdyosu kurmayı umuyoruz. Böylece dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca üyemize reklam ve uygulama içi satın alım içermeyen, geniş bir yelpazede keyifli ve son derece sürükleyici özgün oyunlar sunabileceğiz.”

Boss Fight Entertainment kurucuları tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Netflix üyeliğinizin bir parçası olarak harika oyun deneyimleri Netflix’in üye aboneliklerinin bir parçası olarak reklamsız oyunlar sunma konusundaki kararlılığı, bizim gibi oyun geliştiricilerin para kazanmayı dert etmeksizin keyifli oyunlar yaratmaya odaklanmasına olanak tanıyor. Netflix’e oyun geliştirme konusunda böylesine erken bir aşamada katılmış olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Böylece sevdiğimiz işi yapmaya devam ederken Netflix’te oyunların geleceğine birlikte şekil verebileceğiz.”