Paribu Ventures, ilk yatırımlarını Float Capital ve Angelic’e yaptı


Kripto para platformu Paribu’nun Web3, altyapı, oyun ve NFT gibi birbirinden farklı kategorilerde, Blockchain ağı üzerinde geliştirilebilen inovasyon temelli, fark yaratan girişimlere destek vermek üzere kurduğu Paribu Ventures, ilk yatırımlarını Float Capital ve Angelic’e yaptı.

Süresiz kaldıraçlı işlem yapmaya izin veren, uzun ve kısa pozisyonları “token”laştıran ve bu şekilde likidasyon riskini ortadan kaldıran inovatif bir DeFi protokolü olan Float Capital, yatırım turunda 5 milyon dolar topladı. Yatırım turuna Paribu Ventures’ın yanı sıra Alameda Research, Maven 11, MetaCartel Ventures, IDEO CoLab Ventures, Morning Star Ventures gibi VC firmaları, Aave kurucusu Stani Kulechov ile Dragonfly Capital’s Gengmo Qi katıldı.

Metaverse Game Studios’un ilk oyunu olma özelliğini taşıyan, Web3 oyun dünyasında ihtiyaç duyulan bir açığı kapayacak, yüksek kaliteli bir deneyim sunmaya odaklanan, bilim kurgu temalı bir RPG oyunu olan Angelic ise yatırım turunda 10 milyon dolar topladı. Yatırım turuna Paribu Ventures’ın yanı sıra Animoca Brands, Pantera Capital ve Solana Ventures katıldı.

Paribu Ventures Yöneticisi Utku Dördüncü, yatırımlarla ilgili olarak şunları aktardı: “Paribu Ventures çatısı altında bu iki projeyi desteklemekten dolayı heyecan duyuyoruz. Her iki şirketin de kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunacağından ve kendi alanlarında oyunun kurallarını değiştiren bir etkisi olacağından eminiz.”