Dijital sözleşme platformu Jetlexa, 200 bin dolar tohum yatırım aldı


Dijital sözleşme platformu Jetlexa, Albaraka Türk iştiraki Albaraka Portföy tarafından kurulan APY Ventures’tan 200 bin dolar tohum yatırım aldı. Söz konusu yatırım, APY Ventures’ın Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu üzerinden gerçekleşti.

2020 yılında Bensu Aydın ve Emrullah Saruhan tarafında kurulan Jetlexa, işinizi koruyan ve hızlandıran yenilikçi sözleşme yönetim platformudur. Sözleşmeleri merkezi olarak yönetmeyi, sözleşmelere ilişkin verileri analiz etmeyi ve belge oluşturmayı, sözleşme iş akışlarını ve iş birliğini tek bir platformda kolaylaştıran Jetlexa, müşterilerine finans ve zaman tasarrufu sağlayarak itibarlı sözleşme yönetim süreci sunmayı amaçlıyor.

Sözleşme kullanan küçük, orta ve büyük tüm şirketlere özel çözümler sunan Jetlexa, hızlı kurulum, uygun fiyatlandırma ve entegrasyon özellikleri ile rakiplerinin bir adım önüne geçmek istiyor. Jetlexa’nın ilk hedefi ise 5 bin şirkete entegre olmak.

Yeni yatırımları hakkında açıklama yapan Albaraka Portföy Genel Müdürü Muhammed Emin Özer şu ifadeleri kullandı:

“Yeni yatırımları hakkında konuşan Albaraka Portföy Genel Müdürü Muhammed Emin Özer, “APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF ile şirketlerin hukuki süreçlerindeki en temel belge olan sözleşmelere odaklanmış ve bu alanda teknoloji geliştiren Jetlexa’nın tohum yatırımcısı olduk. Bu yatırımın Jetlexa’nın başta Türkiye ardından global operasyonlarına büyük bir adım getireceği inancındayız. Sadece maddi değil birçok alanda kendilerini destekleyecek olacağımız için heyecanlıyız.”