Akıllı ev teknolojileri şirketi Span, 90 milyon dolar yatırım aldı


2018 yılında Arch Rao tarafından kurulan San Francisco merkezli akıllı ev teknolojileri şirketi Span, B serisi yatırım turunda 90 milyon dolar yatırım aldı.

Fifth Wall Climate Tech ve Wellington Management tarafından yönetilen yatırım turuna Angeleno Group, FootPrint Coalition, Obsidian Investment Partners ve A/O PropTech katıldı.

Temiz bir enerji geleceği vizyonuyla kurulan Span, yenilenebilir enerjinin hızla benimsenmesini sağlamak ve evlerde sezgisel bir arayüz sunmak için ürünler geliştiriyor. Şirket, evinizi temiz enerji ile güçlendirmenin, ileri teknoloji, insan merkezli, basit ve keyifli bir deneyim olması gerektiğine inanıyor.

Span, söz konusu yatırımı ticari büyümesini desteklemek ve ürünlerini geliştirmeye devam etmek için kullanacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Span Kurucusu ve CEO’su Arch Rao şu ifadeleri kullandı: “Evlerin elektriklendirilmesine giden her ölçeklenebilir yolun temel bileşeni olduğu için elektrik panelini yeniden icat etmekle başladık, ancak tüketici deneyimi daha fazlasını gerektiriyor. Evlerin karbonsuzlaştırılmasını basitleştiren ürün gamımızı genişletmek ve Span’ın benzersiz bir şekilde sunmak üzere konumlandığı ev enerji yönetimine yönelik benzersiz yaklaşımı geliştirmeye devam etmek için bu yeni yatırımı kullanmaktan heyecan duyuyoruz.”