Ödeme teknolojileri şirketi Ödeal, 52 milyon TL yatırım aldı


Türkiye’nin önde gelen ödeme teknolojileri şirketleri arasında yer alan Ödeal, Londra merkezli ödeme çözümleri şirketi SaltPay’den 52 milyon TL yatırım aldı.

SaltPay, bu yatırım ile Ödeal’ın 9,9’luk hissesinin sahibi oldu. Söz konusu yatırımın ardından 525 milyon TL değerlemeye ulaşan Ödeal, yatırımın tamamını büyümesini devam ettirmek için kullanacak.

2020 yılını yüzde 109 büyüme ile kapatan Ödeal, 2021 yılının 4. çeyreğinde işlem hacmini yüzde 136 artırarak büyüme trendini sürdürdü. Pandemi dönemi boyunca hız kesmeden büyümeye devam eden Ödeal, gelişen iş hacmi ile birlikte işlem adedinde de yüzde 276 büyüme yakaladı. 2021 yılının son çeyreğinde üye iş yeri sayısını yüzde 32 oranında artıran Ödeal, 2020 sonunda 40 bin olan üye iş yeri sayısını da 68 bine ulaştırdı.

Yatırımla ilgili açıklama yapan Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde Türk firmalarının aldığı yatırımlar, Türk girişimcilerinin başarılarını ortaya koyuyor. Ödeal da sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz yıl bir yatırım almış ve bu yatırımı özellikle Ödeal API gibi şirketimizin yenilikçi ürünlerini geliştirmek üzere kullanmıştık. Göstermiş olduğumuz başarılar diğer yatırımcıların da dikkatini çekti ve SaltPay, şirketimizin yeni yatırımcısı oldu. Aldığımız bu yatırımı, Ödeal’ın yenilikçi ürün ve çözümleriyle adını global arenada duyurması açısından çok önemsiyoruz. Önümüzdeki dönemde uluslararası diğer yatırımcıların da talepleri olacaktır. Her zaman olduğu gibi aldığımız tüm fonları büyümemizi desteklemek, mevcut ve yeni ürünlerimizi geliştirmek için kullanacağız.”