Sanal gerçeklik oyunları geliştiren nDreams, 35 milyon dolar yatırım aldı


Sanal gerçeklik oyunları geliştiren nDreams, Aonic Group’tan 35 milyon dolar yatırım aldı. nDreams, söz konusu yatırımı stüdyolarını büyütmek ve yeni oyunlar geliştirmek için kullanacak.

2006 yılında Patrick O’Luanaigh tarafından kurulan Birleşik Krallık merkezli nDreams, sanal gerçeklik teknolojilerine odaklanan, sanal gerçeklik özelinde çalışmalar yapan, sanal gerçeklik oyunları yayıncısı ve geliştircisidir.

nDreams’ın geliştirdiği oyunlar arasında Little Cities, Fracked, Far Cry VR: Dive into Insanity, Phantom: Covert Ops, Shooty Fruity, Perfect Balloon Flight, Bloody Zombies, The Assembly ve Perfect gibi önemli sanal gerçeklik oyunları yer alıyor.

Söz konusu yatırım ile ilgili açıklama yapan nDreams kurucu ortağı ve CEO’su Patrick O’Luanaigh şu ifadeleri kullandı: “Bu, nDreams için çok önemli bir an. Bizimle aynı vizyonu paylaşan Aonic’in desteğini almaktan çok mutluyum. VR, gerçek bir kitlesel pazar teknolojisi olma yolunda ilerlemeye devam ederken, büyümemizi hızlandırmak ve devam eden birçok fırsattan yararlanmak için gereken roket yakıtı budur.”

Aonic Group’tan Paul Schempp ise şunları söyledi: “nDreams ekibi sanal gerçeklik teknolojisi kullanımları ile bizi etkilemeye devam ediyor. Gelecek için planlarını ve vizyonlarını görmek bizi şaşırttı. İnanılmaz yolculuklarında onlara katılmaktan heyecan duyuyoruz.”