Sony, yenilenen PlayStation Plus hizmetini duyurdu


PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getiren Sony, yenilenen PlayStation Plus hizmetini duyurdu.

Yenilenen PlayStation Plus hizmeti, Haziran 2022’de kullanıma sunulacak ve üç farklı abonelik seçeneğine sahip olacak. Hizmet ayrıca, PlayStation Now hizmetinin aktif olmadığı ülkeler için bir abonelik seçeneği daha sunacak. Söz konusu abonelik seçenekleri PlayStation Plus Essential, Extra, Premium ve Deluxe olarak adlandırılıyor.

PlayStation Plus Essential abonesi olan oyuncular, her ay iki indirilebilir oyuna erişim sağlayabilecek, özel indirim fırsatları kazanacak, oyun kayıtlarını buluta kaydedebilecek ve online oyunlara girebilecek. PlayStation Plus Essential seçeneğinin abonelik ücreti aylık 9,99 dolar, üç aylık 24.99 dolar ve yıllık 59,99 dolar olarak belirlendi.

PlayStation Plus Extra abonesi olan oyuncular, Essential seçeneğinin avantajlarına ek olarak PlayStation Studios imzalı özel oyunlar dahil yaklaşık 400 adet PS4 ve PS5 oyununa erişim sağlayabilecek. PlayStation Plus Extra seçeneğinin abonelik ücreti aylık 14,99 dolar, üç aylık 39,99 dolar ve yıllık 99,99 dolar olarak belirlendi.

PlayStation Plus Premium abonesi olan oyuncular, Essential ve Extra seçeneklerinin tüm avantajlarına ek olarak 340’dan fazla ekstra oyuna daha erişim sağlayabilecek. Ayrıca oyuncular, PS, PS2, PSP, PS3, PS4 ve PS5 oyunlarını oynayabilecek. Bu pakette oyunlar için özel deneme sürümleri de olacak. Bu sayede aboneler oyunları satın almadan önce deneyebilecekler. PlayStation Plus Premium seçeneğinin abonelik ücreti aylık 17,99 dolar, üç aylık 49,99 dolar ve yıllık 119,99 dolar olarak belirlendi.

PlayStation Plus Deluxe abonesi olan oyuncular, bulut özellikileri hariç Premium seçeneğinin tüm avantajlarına erişim sağlayacak. PlayStation Plus Deluxe seçeneği, PlayStation Now hizmetinin aktif olmadığı ülkeler için sunulacak ve PlayStation Plus Premium’dan daha ucuz olacak.

Yenilenen PlayStation Plus hizmeti kullanıma sunulduğunda, PlayStation Now yeni PlayStation Plus hizmetine geçecek ve artık bağımsız bir hizmet olarak kullanılamayacak. PlayStation Now müşterileri, lansman sırasında mevcut abonelik ücretlerinde herhangi bir artış olmaksızın PlayStation Plus Premium’a geçiş yapacaklar.