Oğuzhan Atay’ın kurucuları arasında yer aldığı BillionToOne, 125 milyon dolar yatırım aldı


Herkes tarafından erişilebilen güçlü ve doğru testler oluşturma misyonuna sahip yeni nesil moleküler teşhis şirketi BillionToOne, C serisi yatırım turunda 125 milyon dolar yatırım aldı.

Adams Street Partners ve Hummingbird Ventures’ın ortak liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Baillie Gifford, Neotribe Ventures, Norwest Venture Partners, Civilization Ventures, Fifty Years, Pacific 8 Ventures, Time BioVentures ve Libertus Capital katıldı.

Crunchbase verilerine göre, alınan 125 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 212,4 milyon dolara ulaşan BillionToOne, güncel değerlemesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

2016 yılında Oğuzhan Atay, David Tsao ve Sukrit Silas tarafından kurulan Kaliforniya merkezli BillionToOne, hastalıkların moleküler düzeyde doğru ve verimli bir şekilde tespit edilmesine odaklanan yeni nesil çözümler sunuyor. BillionToOne tarafından geliştirilen moleküler sayma teknolojisi, hücresiz DNA kullanarak hastalık tespitinin çözünürlüğünü 1000 kattan fazla artırıyor ve hastalıkların çok daha hassas bir şekilde tespit edilmesini sağlıyor.

BillionToOne, söz konusu yatırımı ticari ve klinik ekiplerini genişletmek, laboratuvar kapasitesini büyütmek ve sıvı biyopsi testleri için klinik çalışmalar yürütmek için kullanacağını açıkladı.