Visa, küçük işletmeleri hedefleyen NFT programını duyurdu


Ağustos 2021’de CryptoPunks’ın CryptoPunk 7610 adlı eserini satın alan ve NFT dünyasına ilk önemli adımını atan ABD merkezli ödeme teknolojileri şirketi Visa, ikinci önemli adımın attı ve küçük işletmeleri hedefleyen NFT programını duyurdu.

Visa, Creator Program adı verilen destek programı ile dijitale öncelik veren sanatçılar, müzisyenler, moda tasarımcıları ve film yapımcılarının küçük işletmelerini NFT’ler aracılığıyla hızlandırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Visa tarafından yapılan açıklamaya göre Creator Program, içerik oluşturucuları ve onların küçük işletmelerini teknik ve ürün danışmanlığı, topluluk oluşturma, mentorlara erişim, Visa müşterileri ve ortakları ile iş birliği ve maaş odaklı destek gibi temel alanlarda desteklemeye odaklanacak.

Visa Creator Programı hakkında daha fazla bilgi almak ya da programa katılmak için visa.com/creator adresini ziyaret edebilirsiniz.

Konuyla ilgili açıklama yapan Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield şunları söyledi: NFT’ler yaratıcı ekonomi için güçlü bir hızlandırıcı olma potansiyeline sahip. NFT ekosistemini ve bunun ticaret, perakende ve sosyal medyanın geleceği üzerindeki potansiyel etkilerini araştırıyoruz. Visa Creator Programı aracılığıyla, bu yeni tür küçük ve mikro işletmelerin dijital ticaret için yeni ortamlardan faydalanmasına yardımcı olmak istiyoruz.”

Visa Creator Programı’nın ilk katılımcılardan biri olan eski beyzbol oyuncusu ve dünyanın ilk dijital kaşiflerinden Aku’nun yaratıcısı Micah Johnson ise şunları söyledi: “NFT kariyerimin ilk günlerinde, beni bu yeni dünyada temellendirmek için NFT uzmanları ve savunucularından oluşan bir topluluğa güvendim. NFT yolculuğuna çıkan ve gelişmekte olan sanatçılara aynı türde mentorluk sağlamak için Visa ile çalışmaktan heyecan duyuyorum.”