Microsoft, Minit’i satın aldı


Microsoft, süreç madenciliği yeteneklerini güçlendirmek için Minit’i satın aldığını duyurdu. Satın almanın finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

2014 yılında Rasto Hlavac tarafından kurulan Slovakya merkezli Minit, işletmelerin süreçlerini analiz etme, izleme ve optimize etme yöntemlerini değiştirmelerine olanak tanıyor. Minit’in çözümleri, işletmelerin süreçlerin nasıl çalıştığına dair bilgiler edinmelerine, operasyonel zorlukların temel nedenlerini ortaya çıkarmalarına ve istenmeyen süreç sonuçlarını azaltmaya yardımcı oluyor.

Bu satın alma, Microsoft’un müşterilerinin iş süreçlerinin eksiksiz bir resmini oluşturarak, her işlemin kolayca ve otomatik olarak analiz edilmesini ve iyileştirilmesini sağlayacak. Böylece müşteriler, süreç verilerini daha iyi anlayabilecek, operasyonların gerçekte nasıl göründüğünü ortaya çıkarabilecek ve her adımda uyumluluğu sağlamak için tüm kuruluş genelinde süreç standardizasyonunu ve iyileştirmeyi yönlendirebilecek.

Söz konusu satın alma ile ilgili açıklama yapan Minit Kurucusu Rasto Hlavac şu ifadeleri kullandı: “Ekibimiz yıllardır pazar lideri süreç madenciliği çözümümüzle küresel işletmelerin daha verimli hale gelmesine odaklandı. Microsoft ile güçlerimizi birleştirmek, müşterilerimize farklı bir ölçekte olumlu sonuçlar sunabileceğimiz anlamına geliyor.”