Mixer Games, 1,6 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı


2021 yılında Alican Karaman, Enver Yumrutaş ve Eren Erenoğlu tarafından kurulan yerli oyun şirketi Mixer Games, 1,6 milyon dolar değerleme üzerinden tohum öncesi yatırım aldı.

İlk yatırım turunu Diffusion Capital Partners ve WePlay Ventures’ın katılımı ile tamamlayan Mixer Games, alınan yatırım tutarı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, söz konusu yatırımı ilk oyunu Chubby Five’ı geliştirmek ve ekibini büyütmek için kullanacağını açıkladı.

Bulmaca-RPG türünde blok zinciri tabanlı bir oyun olan Chubby Five, oyunun özel para birimi Chubby Token ile oyuncuların oyundan gelir elde edebilmelerini sağlıyor. Oyuncuların NFT kahramanlarıyla gerçek zamanlı Bulmaca-RPG oyun deneyimi yaşabileceği bir oyun evreni olan Chubby Five, sahip olduğu farklı modlar ile oyuncuların Chubby Token kazanmasına imkan veriyor.

Oyuncular kazandıkları Chubby Token ile Tank, Nişancı, Savaşçı, Suikastçı ve Destek olmak üzere 5 farklı sınıfta sınıf başına 100 binden fazla benzersiz NFT karakteri özelleştirebiliyor ve bağımsız platformlarda bu tokenları satarak gelir elde edebiliyorlar.

Chubby Five ve Chubby Token hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yatırım ile ilgili açıklama yapan Mixer Games Kurucu Ortağı Alican Karaman şu ifadeleri kullandı: “Konvansiyonel mobil oyun deneyimini Play-to Earn yada NFT oyunları olarak bilinen dikeye taşıyarak, oyuncuları merkeziyetsiz oyun ekonomisi ile tanıştırmak için çıktığımız bu yolda, DCP ve WePlay Ventures’ın da bize inanması mutluluk verici. Normalde birbirinden farklı dikeylere yoğunlaşan fonların Mixer’e yaptığı bu yatırım, geleceğin oyunlarının nasıl olması gerektiğine dair bize ipuçları veriyor.”