Google, ofise dönen çalışanlarına ücretsiz elektrikli scooter hizmeti sağlayacak


COVID-19 pandemisi nedeniyle uzaktan çalışma modeline geçiş yapan Google, çalışanlarının bu hafta itibariyle ofislere geri dönmeye başlayacağını ve ofise dönen çalışanlarına ücretsiz elektrikli scooter hizmeti sağlayacağını açıkladı.

Google, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile çalışanlarının hibrit çalışma modeli ile ofislere geri döneceğini açıklamıştı. Bu hafta itibariyle ofislere geri dönmeye hazırlanan Google çalışanları, eğer kendilerini ofise geri dönmek için hazır hissetmiyorlarsa, uzaktan çalışma modelinde çalışmaya devam edebilecekler.

Ofise geçiş sürecini kolaylaştırmak için çalışanlarına ücretsiz elektrikli scooter hizmeti sağlayacağını açıklayan Google, e-scooter üreticisi Unagi ile “Ride Scoot” adlı bir program başlatacak. Programa göre Unagi, Google çalışanları için Model One modelini kullanıma sunacak. Saatte 30 kilometre hıza ulaşabilen ve 25 kilometre üzerinde menzile sahip olan Model One’ın çift motoru bulunuyor.

Google, elektrikli scooter hizmetini çalışanlarına ücretsiz olarak sunacak ve bu hizmet için Unagi şirketine aylık 44,10 dolar ödeyecek. Ayrıca Google ve Unagi, çalışanların Model One’ı çeşitli ofis konumlarında denemeleri için demo günleri düzenleyecek.

Google’ın ücretsiz elektrikli scooter hizmeti hakkında açıklama yapan Unagi kurucusu ve CEO’su David Hyman şu ifadeleri kullandı: “Bunun harika bir ofis avantajı olduğunu düşünüyoruz. Umduğumuz şey, diğer şirketlerin de aynı şeyi yapmalarıdır.”