Remote, 3 milyar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı


Şirketlerin uluslararası çalışanları işe almasını kolaylaştıran San Francisco merkezli Remote, C serisi yatırım turunda 3 milyar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı.

SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılar Accel, Sequoia, Index Ventures, Two Sigma Ventures, General Catalyst, 9Yards, Adams Street ve Base Growth katıldı.

2019 yılında Job van der Voort ve Marcelo Lebre tarafından kurulan Remote, şirketlerin 60’tan fazla ülkede çalışanları işe almasını kolaylaştıran bir platform sunuyor. Remote’un teknolojisi, şirkletlerin bordro, sosyal haklar, vergiler, uyumluluk ve diğer ilgili işe alma hizmetlerini yönetmelerine yardımcı oluyor.

Remote’un müşterileri arasında GitLab, DoorDash, Hello Fresh, Loom ve Paystack gibi şirketler yer alıyor. Ayrıca şirketin genel merkezi San Francisco’da görünse de Remote, tüm ekibi ile uzaktan çalışıyor. Remote, uzaktan çalışma modelinin özgürlük sunduğunu ve şirketlerine daha yetenekli, çeşitli ve ilginç insanları çektiğini söylüyor.

Remote, 300 milyon dolarlık yatırımı müşterilerine sunduğu teknolojilerini geliştirmeye devam etmek ve hizmetlerini daha fazla ülkeye genişletmek için kullanacağını açıkladı.

Söz konusu yatırım ile ilgili açıklama yapan Remote Kurucu Ortağı ve CEO’su Job van der Voort şu ifadeleri kullandı: “Dünyanın dört bir yanındaki insanlara büyük hayallerin peşinden gitme fırsatlarını kolaylaştırmaktan büyük gurur duyuyoruz. C serisi yatırımla, müşterilerimiz ve onların büyüyen uluslararası ekipleri için daha da fazla olanağın kilidini açabileceğiz.”