CertiK, 2 milyar dolar değerleme ile 88 milyon dolar yatırım aldı


Blockchain ve Web3 odaklı güvenlik platformu CertiK, B3 serisi yatırım turunda 2 milyar dolar değerleme ile 88 milyon dolar yatırım aldı.

Insight Partners, Tiger Global ve Advent International’ın ortak liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Goldman Sachs haricinide şirketin mevcut yatırımcıları Sequoia Capital ve Lightspeed Venture Partners katıldı.

Aralık 2021’de gerçekleşen B2 serisi yatırım turunda 80 milyon dolar yatırım alan ve 1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak Unicorn olma başarısı gösteren CertiK, 3 ayda değerlemesini 2 milyar dolara yükseltti ve önemli bir başarı daha elde etti.

Son dokuz ayda dört yatırım turu gerçekleştirdiklerini ve değerlemelerinin 10 kattan fazla arttığını belirten CertiK Kurucusu ve CEO’su Ronghui Gu, “Son dört turda paraya hiç dokunmadık. Para bankada ve bunun nedeni de CertiK’in karlı bir iş olması.” dedi.

Son dört yatırım turunda toplamda 229 milyon dolar yatırım alan CertiK, yatırımların yeni ürünler ve tüm Web3 dünyası için tek noktadan güvenlik platformu oluşturmak için kullanılacağını açıkladı.

2018 yılında Ronghui Gu ve Zhong Shao tarafından kurulan CertiK, Blockchain ve Web3 odaklı yazılımların güvenliğini sağlamak için özel doğrulama ve yapay zeka teknolojisi geliştiriyor. 2021 yılında CertiK’in geliri 12 kat artarken, kârı 3 bin kat arttı. Kripto pazarındaki geçici düşüşe rağmen, CertiK’in 2022 1. Çeyrek Yıllık Web3 güvenlik geliri 4 kat arttı.

Söz konusu yatırım sonrasında açıklama yapan CertiK şu ifadeleri kullandı: “Herkese destekleri için teşekkür etmek istiyoruz ve Web3 dünyasını güvenceye alma misyonumuza devam ederken gelecekte daha heyecan verici haberleri paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”