Grover, 1 milyar doları aşan değerleme ile 330 milyon dolar yatırım aldı


Tüketici teknolojisi abonelik platformu Grover, C serisi yatırım turunda 1 milyar doları aşan değerleme ile 330 milyon dolar yatırım aldı. Grover, alınan 330 milyon dolarlık yatırımın 220 milyon dolarının borç olarak alındığını açıkladı.

Yatırım turunun 110 milyon dolarlık kısmı Energy Impact Partners liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna Energy Impact Partners haricinde Co-Investor Partners, Korelya Capital, LG Electronics, Mirae Asset Financial Group, Viola Fintech, Assurant ve Coparion katıldı. 220 milyon dolarlık borç yatırımı ise Fasanara Capital tarafından alındı. Medya fonları German Media Pool ve SevenVentures’da tura katıldı.

Grover, söz konusu yatırımı tüketici teknolojisine erişimi demokratikleştirme misyonunu hızlandırmak, yeni kullanıcılara ulaşmak, ürün çeşitliliğini arttırmak ve ekibini büyütmek için kullanacağını açıkladı.

Grover, teknoloji kiralamada dünya lideri olmayı hedefleyen ve insanların teknoloji ürünlerine satın almak yerine aylık olarak abone olmalarını sağlayan bir tüketici teknolojisi abonelik platformudur. 2015 yılında Michael Cassau tarafından kurulan Grover’ın misyonu, hem özel müşteriler hem de işletmeler için herkesin istedikleri teknolojiyi elde etmeleri için en yenilikçi yolları yaratmaktır. Grover ile aboneler akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, sanal gerçeklik donanımları, giyilebilir cihazlar ve akıllı ev aletleri dahil olmak üzere 3.000’den fazla teknoloji ürününe esnek aylık kiralama temelinde erişebilir. Grover’ın hizmeti, kullanıcılarının bireysel ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak ürünleri saklamasına, değiştirmesine, satın almasına veya iade etmesine olanak tanır.

Yatırım ile ilgili açıklama yapan Grover Kurucusu ve CEO’su Michael Cassau şu ifadeleri kullandı:

“Grover ile tüketici teknolojisi aboneliklerinde dünya liderini inşa ediyoruz. Teknoloji kiralama hareketi, daha esnek ve sürdürülebilir olmak için teknolojiye erişme ve teknolojiyi kullanma şeklimizi değiştirecek dünya çapında büyük bir toplumsal değişimdir. Pazarın her yanından oyuncuların bu olağanüstü yeni pazar segmentine katılmaya hazır olduklarını ve sıra dışı büyüme ve kâr fırsatlarına sahip olduklarını görüyoruz. Bu yeni 100 milyar $+ pazarda lider öncü olmaktan gurur duyuyoruz. Önde gelen konumumuzu güçlendirmek için çok çalışacağız ve tüm yeni yatırımcılarımızı ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Ortak hedefimiz, tüketici teknolojisine erişimi basitleştirmek ve dünyanın her yerindeki insanlar için teknoloji açığını kapatmaktır.”