Mercedes-Benz Türk’ten mobilite girişimlerini desteklemek için fon: Mercedes-Benz Türk Ventures


Mercedes-Benz Türk, mobilite dünyasına yön verecek girişimleri desteklemek için Mercedes-Benz Türk Ventures fonunu kurduğunu duyurdu. Mercedes-Benz Türk, bu çerçevede Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark Labs Tekmer Mobilite Hızlandırma ve Yatırım Programı’nı da hayata geçirdi.

Mercedes-Benz Türk tarafından paylaşılan bilgilere göre Mercedes-Benz Türk Ventures, mobilite alanındaki yenilikçi enerjiyi çoğaltacak ve Türkiye’de bu alanda kurulan girişimlerin uluslararası ölçeklenebilir başarı hikayelerine dönüşmesini destekleyecek.

Gerçek bir değişim yaratacak ve mobilite dünyasını geliştirecek girişimleri arayan Mercedes-Benz Türk Ventures, 2022 yılında Mercedes-Benz Türk’ün toplam AR-GE harcamalarının yüzde 2’sini girişimlere yatıracak. Mercedes-Benz Türk Ventures fonu ile girişim ekosistemine yatırılacak tutar, şirketin o yıl gerçekleştirdiği AR-GE harcamalarına bağlı olarak değişebilecek.

Son başvuru tarihi 8 Mayıs

Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı için başvurular 8 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 8 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek. Başvurular farklabs.com/mbtventures adresi üzerinden online olarak kabul edilecek. Mayıs ayı sonunda sonuçlanacak ön elemeyi geçen startuplar altı hafta sürecek eğitim programına katılacak. Yatırım yapılacak girişimler Temmuz ayında gerçekleştirilecek Bootcamp ve Demo Day etkinliklerinin ardından belirlenecek.