Viz.ai, 1,2 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı


Yapay zeka destekli hastalık tespit ve bakım koordinasyon platformu Viz.ai, D serisi yatırım turunda 1,2 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı.

Tiger Global ve Insight Partners’ın ortak liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Scale Ventures, Kleiner Perkins, Threshold, GV (eski adıyla Google Ventures), Sozo Ventures, CRV ve Susa katıldı.

Söz konusu yatırımın Viz.ai’nin önemli büyüme yörüngesini desteklemek, ek hastalıkları tespit etmek ve önceliklendirmek için Viz Platformunu genişletmek ve müşteri tabanını küresel olarak büyütmek için kullanılacağı açıklandı.

2016 yılında Chris Mansi, David Golan ve Manoj Ramachandran tarafından kurulan Viz.ai, hastaneler ve sağlık sistemleri genelinde çeşitli akut ve acil hastalıkların teşhis ve bakım hızını artırmak için yapay zeka algoritmalarının ve makine öğreniminin kullanımına öncülük ediyor. Viz Platformu, senkronize bakım işbirliğini, yüksek kaliteli mobil görüntü görüntülemeyi, otomatik iş akışlarını ve karar verme anlarında gelişmiş görünürlüğü birleştiren dönüştürücü, akıllı bir bakım koordinasyon çözümü sunuyor. Viz.ai’nin kapsamlı nörovasküler ve vasküler yapay zeka platformunun zamandan tasarruf sağladığı, hasta sonuçlarını ve bakıma erişimi iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Viz Platformu, ABD ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 1.000’den fazla hastanede kullanılmaktadır.

Yatırım sonrasında açıklama yapan Viz.ai Kurucu Ortağı ve CEO’su Chris Mansi şu ifadeleri kullandı: “Viz.ai, hastaların hayat kurtaran tedavilere daha iyi, daha hızlı ve daha adil erişim elde etmelerine yardımcı olmaya kendini adamıştır. Klinik iş akışına derinlemesine entegre olmak için en son teknoloji ve hizmetlere büyük yatırım yapmaya devam edeceğiz, bu da hastalık tespitini otomatikleştirmemize, teşhis oranlarını artırmamıza ve tüm merkez ve bağlı sağlık sistemi genelinde iş akışlarını geliştirmemize olanak tanıyacak. Daha fazla hasta doğru tedaviyi alıyor, bu da daha iyi hasta sonuçları ve sağlık sistemi için daha iyi finansal verimlilik sağlıyor.”