Apple çalışanları, hibrit çalışma modeli ile ofislere dönmeye başladı


COVID-19 pandemisi nedeniyle uzaktan çalışma modeline geçiş yapan Apple çalışanları, hibrit çalışma modeli ile ofislere geri dönmeye başladı.

Hatırlatmak gerekirse Apple, geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile COVID-19 pandemisi nedeniyle uzaktan çalışan çalışanlarının 11 Nisan’dan itibaren hibrit çalışma modeli ile ofislere döneceğini açıklamıştı.

Apple CEO’su Tim Cook tarafından çalışanlara gönderilen bir e-posta ile detaylandırılan hibrit çalışma modelinin ilk iki haftasında çalışanların yalnızca haftada bir gün ofislere gelmeleri talep ediliyor. Üçüncü haftada çalışanlar haftada iki kez ofislere gelmeye başlayacak. Her şey yolunda giderse, 23 Mayıs’tan itibaren tamamen hibrit çalışma modeline geçilecek. Tamamen hibrit çalışma modeline geçildiğinde ise çalışanlar Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ofislere gelecek. Çarşamba ve Cuma günleri ise esnek çalışma düzeninde çalışılacak.

Çalışanlara yılda dört haftaya kadar uzaktan çalışma fırsatı sunan hibrit çalışma modeli, başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmaya başlandı. Test sürecinin tamamlanması ile birlikte tüm dünyadaki ofislerde hibrit çalışma modeline geçilecek.

Apple ayrıca, ofislerde ve Apple Store mağazalarında maske takma zorunluluğunu kaldırdı. Apple’ın aldığı karara göre, çalışanlar ve müşteriler artık maske takmak zorunda değil.