Akıllı iş gücü platformu Observe.AI, 125 milyon dolar yatırım aldı


Çağrı merkezleri için yapay zeka çözümleri sunan akıllı iş gücü platformu Observe.AI, C serisi yatırım turunda 125 milyon dolar yatırım aldı.

SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Zoom Video Communications ve mevcut yatırımcılar Menlo Ventures, Scale Venture Partners ve Nexus Venture Partners katıldı.

2017 yılında Akash Singh, Sharath Keshava Narayana ve Swapnil Jain tarafından kurulan Observe.AI, müşteri deneyimini optimize etmek, temsilci performansını artırmak ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayan saniyeler içinde iç görüleri ortaya çıkarmak için yapay zeka kullanarak çağrı merkezlerinde devrim yaratan bir akıllı iş gücü platformudur.

Observe.AI, çağrı merkezlerini uçtan uca dönüştürür, her görüşmede zekayı açığa çıkarır, çalışanlara yerleşik koçluk ve değerlendirme iş akışlarını kullanarak son derece doğru, eyleme geçirilebilir geri bildirim sağlar ve her müşteri temas noktasında kritik ölçümleri iyileştirir.

Temmuz 2020’de 304 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen ve bugüne kadar toplamda 213 milyon dolar yatırım alan Observe.AI, güncel değerlemesini açıklamazken, 125 milyon dolarlık yeni yatırımı ürünlerini geliştirmeye devam etmek ve faaliyet gösterdiği pazarları genişletmek için kullanacağını belirtti.