Yeni nesil e-ticaret altyapısı sunan ikas, 3,5 milyon dolar yatırım aldı


Yeni nesil e-ticaret altyapısı sunan ikas, 500 Global, Revo Capital, Oyak Yatırım, Finberg ve diğer önemli global yatırımcılardan 3,5 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

ikas’ın mevcut yatırımcılarından QNBEYOND VENTURES ve Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler’de yatırım turuna eşlik etti.

2018 yılında Mustafa Namoğlu, Ömercan Çelikler, Tugay Karaçay ve Umut Ozan Yıldırım tarafından Ankara’da kurulan ikas, bugün Türkiye, Almanya ve İngiltere’deki ofisleri ile birlikte 10 ülkede binlerce müşteriye hizmet sunuyor.

Shopify, Wix ile mücadele etmeyi ve Avrupa’daki ilk 3 e-ticaret altyapı şirketlerinden biri olmayı hedefleyen ikas, 3,5 milyon dolarlık yatırımı e-ticaret altyapısını geliştirmeye devam etmek, ekibini büyütmek ve Avrupa operasyonlarını hızlandırmak için kullanacak

Geliştirdikleri e-ticaret altyapısı ile müşterilerinin, hem dönüşüm oranlarını artırdığını hem de SEO konusunda ciddi avantaja sahip olduklarını dile getiren ikas Kurucu Ortağı ve CEO’su Mustafa Namoğlu, bununla beraber pazar yeri entegrasyonları, gelişmiş e-ihracat özellikleri, uygun fiyatlı kargo anlaşmaları ile KOBİ’lere tasarruf sağlarken aynı zamanda işlerini büyütmelerine de yardımcı olduklarını söyledi.

Ayrıca alınan yatırım sonrasında LinkedIn hesabında paylaşım yapan Mustafa Namoğlu, paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Her ne kadar mutlu olsam da, “Türkiye’den çıkmış en başarılı teknoloji şirketlerinden bir tanesi olma” vizyonu ve bunun getirdiği baskıyı artık daha da çok hissediyoruz. Rehavete yer yok, daha çok çalışma zamanı! Avrupa’da Shopify ile, Wix ile mücadele etmek için daha çok fırın ekmek yememiz gerekiyor.”