Animoca Brands, Life Beyond’u geliştiren oyun şirketi Darewise’ı satın alıyor


The Sandbox ekosisteminin ana şirketi Animoca Brands, Life Beyond’u geliştiren Fransa, Paris merkezli oyun şirketi Darewise Entertainment’ı satın alıyor.

2018 yılında kurulan Darewise Entertainment, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Assassin’s Creed Unity, Dying Light 2, Black & White, Tom Clancy’s The Division dahil olmak üzere çeşitli popüler ve başarılı oyunların deneyime sahip, başarılı oyun geliştiricilerinden oluşan Avrupalı bir oyun stüdyosudur.

Animoca Brands ve Darewise Entertainment arasındaki satın alma, planlı büyümeyi kolaylaştıracak, oyun geliştirmeyi hızlandıracak ve AAA video oyunu geliştirmeyi Blockchain entegrasyonu, NFT’ler ve oyna ve kazan yetenekleriyle birleştirecek. Animoca Brands, Darewise Entertainment’ın Web3 alanında geliştirme ve yayınlama sürecini hızlandırmasına yardımcı olacak.

Eski Ubisoft Oyun Direktörü Benjamin Charbit ile Eski Ubisoft ve Crytek Teknoloji Lideri Samuel Kahn tarafından kurulan Darewise Entertainment, satın alma işleminin tamamlanmasından sonra kurucuların şirketi yönetmeye devam edeceğini açıkladı.

“Darewise Entertainment’ı bünyemize katmak inanılmaz derecede heyecan verici.” diyen Animoca Brands Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu başkanı Yat Siu, sözlerine şöyle devam etti: “Life Beyond oyunu, açık metaverse’e güçlü bir katkı olacak muhteşem güzellikte ve ölçekte bir MMORPG’dir. Benjamin ve Samuel, karmaşık, sofistike ve derinden ilgi çekici bir oyna ve kazan oyun evreni yaratan birinci sınıf bir ekip kurdular.”

Darewise Entertainment CEO’su Benjamin Charbit ise şunları söyledi: “Animoca Brands’e katılmaktan ve Web3 oyunlarının geliştirilmesinde çok etkili olan şirkete AAA oyun deneyimimizi eklemekten inanılmaz gurur duyuyoruz. 2017’nin sonlarından bu yana, sanal varlığın en az fiziksel varlık kadar önemli hale geleceğine kesin olarak inandık. Zamanla, özümüzde bir Web3 şirketi olduğumuz ve blok zincirin vizyonumuza ulaşmak için araçlar sunduğu ortaya çıktı. Yat gibi vizyon sahibi girişimcilerin öne atılıp böylesine etkileyici bir ekosistem inşa etmesi ve diğer herkesin önünü açması gerekiyordu. Animoca Brands’in The Sandbox, REVV ve Phantom Galaxies gibi projelerle açık metaverse planını oluşturmasını izlerken, onun Web3 uzmanlığından ve ağından büyük ölçüde faydalanacağımızı biliyorduk. Bu çabanın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz!”