USD Coin’in yaratıcısı Circle, 400 milyon dolar yatırım aldı


Finansal teknoloji şirketi ve USD Coin’in yaratıcısı Circle, 400 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna BlackRock, Inc., Fidelity Managementand Research, Marshall Wace LLP ve Fin Capital katıldı.

400 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Circle’ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 1,1 milyar dolara yükseldi. Circle, yeni yatırımı USDC dijital para birimine ve finansal hizmetlerine olan talebi küresel olarak ölçeklendirmek ve devam eden süratejik büyümesini desteklemek için kullanacağını açıkladı.

Ayrıca yatırım turuyla bağlantılı olarak, kurumsal stratejik yatırımına ve USDC nakit rezervlerinin birincil varlık yöneticisi rolüne ek olarak BlackRock, Circle ile USDC için sermaye piyasası uygulamalarını keşfetmeyi içeren daha geniş bir stratejik ortaklığa imza attı.

“USDC gibi dolar dijital para birimleri küresel bir ekonomik dönüşümü körüklüyor ve Circle’ın teknoloji altyapısı bu değişimin merkezinde yer alıyor.” diyen Circle Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, sözlerine şöyle devam etti: “Bu yatırım turu , Circle’ın büyümesinin bir sonraki evrimini yönlendirecek. BlackRock’u şirkete stratejik bir yatırımcı olarak eklemek özellikle memnuniyet verici. Ortaklığımızı geliştirmek için sabırsızlanıyoruz.”