Yenilenen PlayStation Plus’ın Türkiye fiyatı belli oldu


Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Mart ayında PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getiren Sony, yenilenen PlayStation Plus hizmetini duyurmuştu. Yenilenen PlayStation Plus’ın Türkiye fiyatı belli oldu.

22 Haziran 2022’de tüm Avrupa ve Türkiye’de kullanıma sunulacak olan yenilenen PlayStation Plus hizmeti, PlayStation Plus Essential, Extra ve Premium olmak üzere üç farklı abonelik seçeneğine sahip olacak. Hizmet ayrıca, PlayStation Now hizmetinin aktif olmadığı ülkeler için Deluxe isminde ekstra bir abonelik seçeneği daha sunacak.

PlayStation Plus Essential abonesi olan oyuncular, her ay iki indirilebilir oyuna erişim sağlayabilecek, özel indirim fırsatları kazanacak, oyun kayıtlarını buluta kaydedebilecek ve online oyunlara girebilecek. PlayStation Plus Essential seçeneğinin Türkiye abonelik fiyatı aylık 40 TL, üç aylık 100 TL ve yıllık 240 TL olarak belirlendi.

PlayStation Plus Extra abonesi olan oyuncular, Essential seçeneğinin avantajlarına ek olarak PlayStation Studios imzalı özel oyunlar dahil yaklaşık 400 adet PS4 ve PS5 oyununa erişim sağlayabilecek. PlayStation Plus Extra seçeneğinin Türkiye abonelik fiyatı aylık 60 TL, üç aylık 165 TL ve yıllık 400 TL olarak belirlendi.

PlayStation Plus Premium abonesi olan oyuncular, Essential ve Extra seçeneklerinin tüm avantajlarına ek olarak 340’dan fazla ekstra oyuna daha erişim sağlayabilecek. Ayrıca oyuncular, PS, PS2, PSP, PS3, PS4 ve PS5 oyunlarını oynayabilecek. Bu pakette oyunlar için özel deneme sürümleri de olacak. Bu sayede aboneler oyunları satın almadan önce deneyebilecekler. PlayStation Plus Premium seçeneğinin Türkiye abonelik fiyatı aylık 70 TL, üç aylık 190 TL ve yıllık 460 TL olarak belirlendi.

Yenilenen PlayStation Plus hizmeti kullanıma sunulduğunda, PlayStation Now yeni PlayStation Plus hizmetine geçecek ve artık bağımsız bir hizmet olarak kullanılamayacak. PlayStation Now müşterileri, lansman sırasında mevcut abonelik ücretlerinde herhangi bir artış olmaksızın PlayStation Plus Premium’a geçiş yapacaklar.