Disney’in dijital yayın platformları, toplam abone sayısında Netflix’i geçti


Dijital yayın platformu Disney+, son çeyrek verilerini açıkladı. Disney tarafından paylaşılan bilgilere göre, son çeyrekte 14,4 milyon abone kazanan ve Wall Street’in 10 milyon yeni abone beklentisini aşan Disney+, toplam 152 milyon abone sayısına ulaştı.

Son çeyrek verilerine göre diğer dijital yayın platformları Hulu’nun 46,2 milyon ve ESPN’ın 22,8 milyon abone sayısına ulaştığını açıklayan Disney, toplam 221,1 milyon abone sayısı ile Netflix’i geride bıraktı. Netflix, 1 milyona yakın abone kaybettikten sonra toplam 220,67 milyon abonesi olduğunu açıklamıştı.

ABD ve Kanada dışından gelen uluslararası abonelerinin 6 milyon artarak 49,5 milyona ulaştığını açıklayan Disney+, bununla birlikte ABD’de 8 Aralık itibariyle kullanıma sunulacak reklamlı abonelik seçeceğini de duyurdu. Şirket, reklamlı abonelik fiyatını 7,99 dolar olarak açıklarken, reklamsız aylık abonelik fiyatını ise 7,99 dolardan 10,99 dolara yükselttiğini açıkladı.

2024 yılının sonuna kadar 135 milyon ile 165 milyon aboneye ulaşmayı hedefleyen Disney+, yükselen başarısını devam ettirmek ve uzun süredir pazar lideri olan Netflix’in tahtını kalıcı olarak ele geçirmek istiyor.