Fuudy, 11 milyon dolar değerleme ile 300 bin dolar yatırım aldı


2020 yılında e-ticaret sektörünün tecrübeli ismi İlker Baydar tarafından kurulan yemek sipariş platformu Fuudy, 11 milyon dolar değerleme ile Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı‘ndan 300 bin dolar yatırım aldı.

Yeni nesil bir yiyecek-içecek lüks paket platformu olan Fuudy, sadece iyi yemeğe değer veren seçkin restoranlar ve yiyecek-içecek firmaları ile çalışarak, ufak bir siparişten büyük bir davet yemeğine kadar her türlü yiyecek ve içecek ihtiyacınızı lüks motor kurye veya otomobil ile kullanıcılarına en iyi şekilde ulaştırır.

“Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile gerçekleşen iş birliğimiz bizim için çok değerli.” diyen Fuudy kurucusu ve CEO’su İlker Baydar, sözlerine şöyle devam etti: “Teknoloji alanında Türkiye’nin en üst düzey sipariş uygulaması olma hedefiyle emin adımlarla ilerliyoruz ve pek çok konuda ilk olma gururunu yaşıyoruz. Fuudy’nin sektörde bu özel yere sahip olmasında tüm iştiraklerimizin kattığı değerin yeri büyük.”

Alınan yeni yatırımı teknoloji ve ürün geliştirme alanlarında kullanacağını belirten Fuudy, söz konusu 300 bin dolarlık yeni yatırım ile birlikte iki yıl içerisindeki üçüncü yatırımını almış oldu. Hatırlatmak gerekirse Fuudy, 2021 yılında 7,1 milyon dolar değerleme ile 1,11 milyon dolar ve Ocak 2022’de ise 10,1 milyon değerleme ile 3 milyon dolar yatırım almıştı.

Fuudy’nin gelecek planları ile ilgili de açıklamalarda bulunan İlker Baydar, “Kullanıcılarımıza lezzet deneyimini en iyi şekilde yaşatmak için pek çok yeniliği ülkemizde tecrübe etmeye devam ediyoruz. Yemek siparişinin yanı sıra çoğu online platformlar arasında Fuudy’de bulunan seçkin markaların ürünlerini Fuudy Market bölümümüz ile Fuudy ayrıcalığı ve güvencesiyle evlere servis ediyoruz. Ayrıca Ghost Kitchen projemizle şehrin değerli şeflerinin menülerini farklı lokasyonlarda sadece online sipariş odaklı kurulan mutfaklar aracılığıyla daha geniş bir kesimle buluşturmayı hedefliyoruz. Odağımıza her zaman “iyi yemek deneyimini” alarak bu vizyonla yenilikler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.