Muhasebe ve finans platformu KolayBi’, 1 milyon 150 bin dolar yatırım aldı


2017 yılında kurulan bulut tabanlı yeni nesil muhasebe ve finans platformu KolayBi’, Techone Venture Capital ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermaye fonlarının katıldığı yatırım turunda 1 milyon 150 bin dolar yatırım aldı.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için üretilmiş muhasebe ve finansal çözümler sunan KolayBi’, KOBİ’lerin işlerini kolaylaştırırken, müşteriler için zaman ve kaynak tasarrufu sağlıyor. KOBİ’lerin finansal verilerini tek bir platform üzerinden takip edebilme imkanı sağlayan KolayBi’, bu platform sayesinde KOBİ’lerin gelirlerini, giderlerini, masraflarını ve anlık nakit akışları ile birlikte kar ve zarar verilerini takip edebilmelerine olanak tanıyor.

2023 yılında 100 bin aktif müşteriye hizmet vermeyi planlayan ve 1 milyon 150 bin dolarlık yeni yatırım ile yeni ürünler geliştirmeyi ve büyüme stratejisini güçlendirmeyi hedefleyen KolayBi’, ayrıca Türkiye’deki tüm bankalarla entegre olmayı planlıyor. Yakında Servis Bankacılığı sistemine dahil olacağını açıklayan şirket, böylece tüm kullanıcılarına özel bir hesap numarası ve ATM kartı verebilecek.

Kısacası KolayBi’, söz konusu yatırım ile birlikte bankacılık ve finansal yönetim platformu haline gelmeyi planlıyor.

“Bugünün koşullarına ve teknolojisine uyum sağlamak isteyen bankacılık ve finans sektöründe en önemli unsur, finansal teknoloji altyapı hizmetlerini sunan kurumlardır.” diyen KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana, sözlerine şöyle devam etti: “Biz de bu kapsamda işletmelerin asıl ihtiyaçlarını araştırıp, sürekli yenilikçi ve güncel kalarak ürünlerimizde fark yaratmaya çalışıyoruz. Bu yılın üçüncü çeyreğinde başta Avrupa ve Orta Doğu pazarları olmak üzere yurt dışında faaliyet göstermeye ve büyümeye odaklandık. Bu hedefimiz doğrultusunda KolayBi’ hizmetini yurt dışındaki KOBİ’ler ile de buluşturacağız.”