Petopy, 3 milyon dolar değerleme ile tohum yatırım turunu kapattı


Evcil hayvan sahiplerine sağlık, bakım, online danışmanlık hizmetleri sağlayan ve tüm canlılara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için teknoloji üreten yerli girişim Petopy, 3 milyon dolar değerleme ile tohum yatırım turunu kapattı.

Toplam 150 milyon indirmeye sahip mobil uygulamalar ve oyunlar geliştiren Ankara merkezli teknoloji şirketi VLMedia’nın liderlik ettiği yatırım turuna, 3 melek yatırımcının da tura katılım gösterdiği açıklandı.

2021 yılında Bekir Genç, Hazar Utku Özay, Tuğrul Çiltaş ve Nuran Şükran Pakdemirli tarafından kurulan Petopy, mobil uygulaması üzerinden evcil hayvan sahiplerinin veteriner hekimlerle canlı video görüşme yaparak danışmanlık alabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca, bu mobil uygulama üzerinden rutin aşılar, tırnak kesimi, mikroçip ve kimliklendirme uygulamaları için veteriner hekimlerden evde sağlık ve bakım hizmetleri alabiliyor.

Petopy kurucu ortaklarından Tuğrul Çiltaş bu yeni yatırımı, Petopy’nin Yunanistan ve İspanya’da hizmet vermeye başlaması ve abonelik bazlı yeni servislerin geliştirilmesi için kullanacaklarını açıkladı.

Kasım 2021’de kullanıcılara hizmet vermeye başlayan kısa sürede 15 binden fazla evcil hayvan sahibine hizmet sunan Petopy, şirket merkezini Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark’a taşırken, yeni yatırım ile birlikte Türkiye ve Avrupa’da genişleme planları için ekibini ve iş hacmini büyütmeyi hedefliyor.