Bursa merkezli mobil oyun şirketi Metacorn Games, 8 milyon TL yatırım aldı


Mobil oyun dünyasına yeni bir soluk getirmek ve benzersiz oyun deneyimleri sumak amacıyla kurulan Bursa merkezli mobil oyun şirketi Metacorn Games, ismi açıklanmayan bir melek yatırımcıdan 8 milyon TL yatırım aldı.

Söz konusu yatırım ile fikri mülkiyet ve patent haklarına sahip olduğu şans oyun ve teknolojilerini, mobil oyun sektörüyle buluşturarak yepyeni bir mobil oyun evreni yaratmayı hedefleyen Metacorn Games, kendi ekosistemini yaratmak ve mobil oyun sektöründe öncü, inovatif, üretken ve marka değeri yüksek bir şirket olarak varlığını sürdürmek istiyor.

Süper Oyun isimli ilk oyun projesini çok yakında kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanan Metacorn Games, şans ve strateji türündeki oyunun kullanıcılara benzersiz bir oyun deneyimi sunarken, kullanıcıların oyunu oynadıkça hayatlarını değiştirebilecek seviyede ödüller kazanabileceklerini ifade ediyor.

Alınan yatırım hakkında açıklama yapan Metacorn Games CEO’su Ali Özer, şu ifadeleri kullandı: “Fikri Mülkiyet ve patent sahibi olduğumuz alanda, oyun ekosisteminde dünyada bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Süper Oyun ile başlatacağımız serüvende birlikte ilk önce Türkiye’de sonra ise Avrupa, Amerika ve diğer bölgelere yayılacağız.”

Ayrıca konuyla ilgili LinkedIn hesabından paylaşım yapan Ali Özer, “Metacorn Games olarak 8 milyon TL’lik yatırım aldığımızı duyurmaktan gurur duyarız. Kurduğumuz güçlü iş birlikleriyle yerel ve global ölçekteki hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Bize inanan yatırımcılarımıza ve emeği geçen değerli ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.