iPhone 14 serisi, 7 Eylül Çarşamba günü tanıtılabilir


Eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtacak olan Apple, tamamen online olarak gerçekleşecek etkinliğin hazırlıklarına başladı. Genel olarak Eylül ayının ortasına doğru tanıtılan yen iPhone modelleri, bu yıl Eylül ayının başında tanıtılacak gibi görünüyor.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg editörü ve Apple analisti Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, iPhone 14 serisini 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştireceği etkinlik ile birlikte tanıtacak.

iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı model ile tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi, A16 işlemci, her zaman açık ekran, yeni bir çentik tasarımı ve 48 megapiksel kapasiteli yeni bir kamera sistemi ile karşımıza çıkabilir.

Merakla beklenen etkinlikte karşımıza çıkması beklenen diğer Apple ürünleri ise birden fazla yeni Mac, Apple Watch 8 serisi, ikinci nesil AirPods Pro, uygun fiyatlı ve üst düzey iPad modeli olarak ön plana çıkıyor.

Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 14 serisi ve etkinlikte tanıtılacak tüm yeni modeller, 16 Eylül Cuma günü itibariyle ABD’de satışa sunulacak.