Makine Öğrenimi platformu TAZI.AI, 4,6 milyon dolar yatırım aldı


Zehra Çataltepe ve Tanju Çataltepe tarafından kurulan San Francisco merkezli Makine Öğrenimi platformu TAZI.AI, 4,6 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

B2B/Enterprise yazılım, bulut ve mobil bilgi işlem alanındaki girişimleri bulmaya, finanse etmeye ve hızlandırmaya odaklanan Kaliforniya merkezli Illuminate Ventures tarafından yönetilen yatırım turuna Diffusion Capital Partners, Foothill Ventures, Handshake Ventures ve melek yatırımcılar katıldı.

Yatırım ile birlikte sigorta, sağlık ve ilaç sektörleri için SaaS Makina Öğrenimi Platformu üzerine kurulu Makine Öğrenimi (ML) çözümlerinin lansmanını gerçekleştiren TAZI.AI, 40 gün gibi kısa bir sürede kullanıcıların makine öğrenimi modelleri oluşturabileceğini ve iş sonuçlarını görmeye başlayacaklarını duyurdu.

2017 yılında tüm şirketler ve kullanıcılar için erişebilir bir Uyarlanabilir ve Sorumlu Makine Öğrenimi vizyonu üzerine kurulan TAZI.AI, tescilli platformuna dayalı olarak kullanımı kolay, kodsuz, uyarlanabilir ve şeffaf makine öğrenimi çözümleri sunuyor. Genel merkezi San Francisco’da bulunan şirketin Türkiye ofisi İTÜ Teknokent’te bulunuyor.

Söz konusu yatırım hakkında açıklama yapan TAZI.AI kurucu ortağı ve CEO’su Zehra Çataltepe, şu ifadeleri kullandı: “Yatırım, ekibimizi genişletmemize ve kurumsal müşteri tabanımızı büyütmemize yardımcı olacak. Amacım, Makine Öğrenimini herkes için erişebilir hale getirmek, annem bile yakında bu teknolojiyi kullanabilmeli.”