Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için ücretsiz onarım programının süresini uzattı


Apple, bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde meydana gelen ses sorunları için başlattığı ücretsiz onarım programını 1 yıl daha uzattı.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin çok küçük bir kısmında alıcı modülündeki arızalanabilen bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşanabileceğini ve bu sorunu çözmek için 2 yıl geçerli ücretsiz onarım programı başlattığını duyuran Apple, yeni bir güncelleme ile ücretsiz onarım programını 3 yıla uzattı.

Eğer iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuzdan arama yaparken ya da arama alırken alıcıdan ses gelmiyorsa, hemen Apple Yetkili Servislerine başvurun ve ücretsiz onarım programından yararlanın.

Ücretsiz onarım programının etkilenen iPhone 12 veya iPhone 12 Pro modellerini kapsadığını ve ilk perakende satış tarihinden sonraki 3 yıl boyunca geçerli olduğunun altını çizen Apple, iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuzda onarımın tamamlanmasın zorlaştıran herhangi bir hasar varsa servisten önce bu sorunun giderilmesi gerektiğini ve bazı durumlarda, ek onarım için ücret alınabileceğini belirtiyor.

Ses Yok Sorunları için iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Servis Programı’nın detaylarını öğrenmek ve servis işlemi için buraya tıklayabilirsiniz.