Trendyol, MoneyPay ve Token dahil 16 şirketin Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verildi


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Trendyol, MoneyPay ve Token Finansal Teknolojileri dahil 16 şirketin Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verdi.

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 14 ve 15 inci maddeleri kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde; kuruluşlara ödeme hizmetleri sunmak üzere Elektronik Para Kuruluşu olarak olarak faaliyet göstermesine izin verildi.

Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verilen şirketlere baktığımızda, şüphesiz ki en çok dikkat çekenler Trendyol, Migros’un şirketi MoneyPay ve Koç Holding tarafından kurulan Token Finansal Teknolojileri oluyor.

Listenin tamamına baktığımızda ise yine birbirinden değerli şirketler olduğunu görüyoruz. Bu şirketlerin pazara katılımıyla birlikte nasıl bir rekabet ortamı oluşacağını ve sektörün nasıl bir gelişim sürecine gireceğini hep beraber göreceğiz. Şirketler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki şirket isimlerinin üzerlerine tıklayabilir ve şirketlerin web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına buradan ulaşabilir ve yukarıdaki kuruluşların Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyet göstermek üzere faaliyet izni verilmesine ilişkin kararların detaylarına göz atabilirsiniz.